Bylinné sirupy pro vás

Bylinné sirupy se značkou Tradiční výrobek Slovácka.
Poctivě vyráběné z čerstvých a lokálních surovin. Stále nové i oblíbené a osvědčené receptury. Níže naleznete seznam a způsoby použití.

Kde ochutnat: v Kempu Velehrad vám z mých sirupů připravují každou sezonu skvělé domácí limonády.
Nejvíc ochutnávek zažijete na mých přednáškách a kurzech, spolu s recepty a inspirací pro vaše tvoření.

Kde koupit: Bylinné sirupy vám můžu poslat zásilkovnou a přímo je můžete zakoupit v prodejně Tradiční výrobek Slovácka na Masarykově náměstí v uherském Hradišti, ve Skanzenu Rochus a a zejména po domluvě přímo u mě i s komentářem a tipy na použití:

Bylinné produkty z velehradské zahrady

Všechny bylinné produkty vyrábím s láskou z vlastnoručně natrhaných čerstvých bylin,
které pochází z mé certifikované přírodní zahrady ve Velehradě nebo ze sběru v přírodě.

Každá lahev je originál. Recepty stále inovuji a vylepšuji a radím se se zkušenými bylináři.

MEDUŇKA S RŮŽÍ A DOBROMYSLÍ - "CHVILKA POHODY" - Obě bylinky jsou balzámem pro duši. Růže stolistá je nádherný keř zdobící zahrady našich babiček. Je téměř univerzálním (nejen) ženským lékem. Pozvedá náladu a posílí nervy, léčí široké spektrum psychických poruch a má i dezinfekční vlastnosti, zklidňuje střeva a přetíženou hlavu.

MÁTA - osvěžující, povzbuzující, napomáhá trávení, proti nevolnosti či migréně, uvolňuje při nachlazení a kašli, celkově posiluje. Výborně se nám osvědčila na domácí míchané drinky. Letošní várka je z divoké máty klasnaté, která je jemnější než peprná a vhodná i pro děti. Většina lahví v kombinaci máta - citronová tráva.

ESTRAGON S MÁTOU - specialita velehradské zahrady, francouzský vánek ze Slovácka :-)

Snoubí blahodárné účinky pelyňku na trávicí soustavu s celkově povzbuzujícími účinky na celý organizmus při zachování příjemné chuti s pouze lehkým nádechem hořkosti. Zaujme děti, které ho nazývají familiárně "energeťák". Dospělí oceňují netradiční kořenitý nádech a variabilitu použití -

s limetkou povzbudivý zejména v létě, do čaje i ve variacích s alkoholem (míchané drinky).

LEVANDULE - balzám pro jazyk i duši. Navozuje klidnou, voňavou a příjemnou atmosféru. Levandule pomáhá při migréně, má také dezinfekční účinky na trávicí trakt.
Speciálně pro nás ženy jsem připravila kombinaci levandule - růže - dobromysl - uklidňuje už při pouhém pohledu na krásnou barvu sirupu :-)

BEZ (kozičky) je nehynoucí klasika, která chutná stále. Závan jara, v zimě pomáhá vyhnat nežádoucí bacily mimo jiné tím, že podporuje pocení. Letošní novinkou je lahodná a svěží kombinace BEZ - RŮŽE - CITRONOVÁ TRÁVA.

PAMPELIŠKY přináší sluníčko i do chladných zimních dní a působí také proti nachlazení a na posílení horních cest dýchacích.

Léčivé působení pampelišek při nachlazení je umocněno v kombinaci "PAMPELIŠKY SE ZÁZVOREM".

Hitem podzimu a zimy je SIRUP Z HLOHU. Užíváme "po štamprlkách" jako léčivý sirup. Hloh je přírodním prostředkem ke zlepšení krevního oběhu, zklidňuje při nervozitě + detoxikuje.

Zimní stůl vám letos zpestří MIRABELKY SE SKOŘICÍ. Výborné pro přípravu horkého nápoje po výletě či bobování - stačí prostě zalít vodou. Dají se skvěle použít pro základ punče, který si dospělí mohou zostřit rumem.

Naše rodinné tipy k použití bylinných sirupů:

- chutný čaj do termosky nebo rychlý ranní čaj - sáček (černého, ovocného) čaje do litru vody, dochutíme sirupem, případně citronem

- výborné do alkoholických koktejlů - punče, bowle, drinky jako mojito apod.

- pro přípravu svěžího nápoje k popíjení během dne s pár kapkami citronu (pomeranče) do sklenice - koncentrovaná bylinná složka pomáhá při léčení

Cena 0.5 l: 130-140 Kč, 0.2 l 70,- Kč, hloh 120,- Kč, mirabelka se skořicí 90,- Kč

Ať Vám chutná!